I eliminacje do Pucharu Europy

I eliminacje do Pucharu Europy

mar 18

Miło nam poinformować, że pierwszy turniej w ramach eliminacji do Pucharu Europy w karate tradycyjnym wygrała dzisiaj w dojo Stara Wieś Agnieszka Sajdutka

Agnieszka Sajdutka (AKademia Karate Tradycyjnego  w Rzeszowie) i Michał Sowa (MUKS Bytom) zwyciężyli w pierwszym turnieju PLKT ORLEN 2018, który rozegrany został w niedzielę – 18 marca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”.

Zawodnicy startujący w tegorocznych ligowych rozgrywkach walczą o start w VIII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018.

Finałową walkę wśród kobiet stoczyły Agnieszka Sajdutka z Klaudią Mleko (Krakowski KKT). Walkę wygrała Agnieszka Sajdutka i podobnie jak w ostatnich dwóch latach zwyciężyła w turnieju inicjującym ligowe rozgrywki. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Piórek z AKT Samuraj Gniezno.

W finale mężczyzn spotkali się Michał Sowa i Konrad Kardas (Kluczborski KK). Osiem punktów i zwycięstwo wywalczył sobie Michał Sowa. Trzecie miejsce I turnieju PLKT należy do drugiego zawodnika z Kluczborskiego KK Dawida Rojowskiego.

Kolejny turniej PLKT ORLEN 2018 rozegrany zostanie 7 kwietnia (sobota) w Warszawie, a finałowe spotkanie 28 kwietnia w Biłgoraju.

Celem tegorocznej ligi jest wyłonienie reprezentantów na VIII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN 2018, który rozegrany zostanie 1 czerwca br. w Gdańsku.

Zwycięzcą PLKT zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z trzech turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (…) VIII miejsce – 1 punkt.

Wyniki I trnieju PLKT ORLEN 2018 – 18 marca 2018 r., Stara Wieś
Kobiety:
1. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 8 p.
2. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 7 p.
3. Klaudia Piórek (AKT Samuraj Gniezno) – 6 p.
4. Roksana Sadowska (KKT Kumade Toruń) – 5 p.
5. Magdalena Mielnik (Krakowski KKT) – 4 p.
6. Maria Sowa (MUKS Bytom) – 3 p.

Mężczyźni:
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 8 p.
2. Konrad Kardas (Kluczborski KK) – 7 p.
3. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 6 p.
4. Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) – 5 p.
5. Konrad Irzyk (AKT Niepołomice) – 4 p.
6. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) – 3 p.
7. Oskar Suchecki (KK Gdynia) – 2 p.
8. Jakub Matuszewicz (KK 44 Łódź) – 1 p.
44D199DD-9EBA-43F6-9B06-AD0D2619AD5A