Mart-Do/Pilates

Mart Do Fitness to nowa forma fitnessu w Rzeszowie!

Poniedziałek 19.30

Środa 19.30

prowadzący: Marta Niewczas

DSC_8581 DSC_854228278999_10204251949814323_833500022151287028_n

 

Mart Do

Jest dla wszystkich!!!!! Masz złego szefa, chcesz przyłożyć ciosem lub kopnięciem. Te ćwiczenia to układ taneczno – waleczny, wykonywany w rytm specjalnie dobranej muzyki. Właściwie trudno ocenić, co jest lepsze; spalanie kalorii czy możliwość wyładowania negatywnej energii. Świetna zabawa i sposób na dobry humor. Polecamy!

Akademia Karate w Rzeszowie proponuje dla wszystkich intensywne treningi Mart-bo, które łączą ze sobą elementy wschodnich sztuk walki oparte o techniki karate z krokami fitness wykonywanymi przy rytmicznej muzyce. Lekcję treningową charakteryzuje zestaw ciosów, kopnięć i ostrych zatrzymań oraz serie kontrolowanych napięć grup mięśniowych.

Słowo „Mart” odnosi się do mistrzyni świata w karate tradycyjnym Marty Niewczas, „do ” oznacza elementy sztuk walki, uderzenia i pracę nad górna częścią ciała. Mart-bo to intensywny trening aerobowy w którym choreografię wyznaczają dynamiczne ciosy i kopnięcia. Poprawia ogólną wydolność organizmu, siłę, elastyczność, szybkość oraz kondycję fizyczną. Nie bez znaczenia jest też fakt ogólnej poprawy samopoczucia i własnej wartości.
Trening ma dobroczynny wpływ nie tylko na naszą sylwetkę. Techniki ręczne doskonale kształtują ramiona, ćwiczą talię, proste i skośne mięśnie brzucha. Techniki nożne angażują mięśnie ud, łydek, pośladki, i również mięśnie brzucha. Kontrolowane napięcia, ostre zatrzymania, duża ilość ciosów, kopnięć i podskoków zapewnia wysoki wydatek energetyczny takiej lekcji, która trwa zazwyczaj 60 minut. Dzięki regularnemu treningowi wytrzymałość rośnie a sylwetka z czasem staje się proporcjonalna. Oprócz tego, zajęcia Mart – bo pozwalają wyzwolić w kontrolowany sposób negatywną energię i skumulowaną agresję, dlatego polecane są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Trening rozpoczyna się od ćwiczeń oddechowych i lekkiego rozciągnięcia Całego ciała. Takie rozgrzanie połączone z prostymi krokami fitness, przygotowaniem ramion i nóg do mocniejszego wysiłku trwa od 2 do 5 minut. Potem następuje faza główna – aerobowa, gdzie zaczynamy pracę nad górną częścią ciała. Wszystkie uderzenia, ciosy i bloki są zharmonizowane z pracą nóg.

Faza główna trwa od 25 do 40 minut w zależności od stopnia zaawansowania ćwiczących. Bardzo dobre efekty można uzyskać wprowadzając interwały, czyli naprzemienne okresy ćwiczenia z dużą i z mniejszą intensywnością. Dzięki temu poprawia się szybkość, wytrzymałość, siła a organizm zostaje zmuszony do różnego wysiłku. Podczas treningu spalamy tkankę tłuszczową, poprawiamy kondycję i siłę.

Faza aerobowa powinna skończyć się stopniowym wyciszaniem poprzez zmniejszenie tempa. Następnie można przejść do ćwiczeń wzmacniających brzuch wykonywanych zarówno w pozycjach leżących jak i w podporze trwających ok. 10 minut. Trening powinien zakończyć się dokładnym rozciągnięciem nóg, ramion i tułowia, co zapobiega kontuzjom, bólowi mięśni oraz wysmukla.

Pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach treningu. Mart-bo można ćwiczyć tak często, jak się chce, w zależności od poziomu sprawności. Nie bez znaczenia jest też fakt ogólnej poprawy samopoczucia i własnej wartości. Trzeba jednak wiedzieć, że tae-bo nie należy do sztuk walki, ani nie jest formą samoobrony. To po prostu jeszcze jedna wspaniała forma ruchu, zaliczana do dużej rodziny zajęć fitness.

 

PILATES

Wtorek 19.30

Czwartek 19.30

prowadzący: Magdalena Łazarów

12178969_1152981938049683_1700746158_n28511565_1947859725288772_1537996046_n

Pilates – ćwiczenia dla każdego

Chcesz mieć szczuplejsze biodra? Chcesz się pozbyć tych upartych fałdek nad biodrami? Krzywisz się na widok swojego brzucha, wystającego po ostatniej ciąży? czy bolą cię plecy i stawy. Jeśli odpowiesz TAK na któreś z tych pytań program Pilates jest dla Ciebie!

 

Pilates jest przede wszystkim wzmacnianiem mięśni ciała ze szczególnym uwzględnieniem mięśni wewnętrznych tułowia. Jest to także technika ułożenia ciała w trakcie ćwiczeń, a jej celem jest nauczenia ćwiczących  świadomego ułożenia mięśni, które odpowiadają za stabilizację w trakcie wykonania konkretnego ruchu. Pilates wzmacnia słabe i zaniedbywane na zwykłych zajęciach mięśnie.

Amatorzy metody Pilatesa twierdzą, że ćwiczenie całego tułowia – od karku do części krzyżowej pleców, mięśni brzucha oraz miednicy – stabilizuje kręgosłup i wydłuża go, poprawia równowagę ciała i krążenie, wyszczupla talię, zapobiega bólom pleców. Sprawia też, że ciało staje się silne, ale nie nadmiernie umięśnione.

Ćwiczenia te zostały opracowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha Pilatesa, aby umożliwić kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowanie kondycji. Od tego momentu Metoda Pilatesa została zaadoptowana do użytku dla całego społeczeństwa.

Ten nieaerobowy system ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji i skupienia, polega bowiem na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięg. Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń możesz wysmuklić sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza, a chód lekki i pełen gracji.

Najważniejsze korzyści, jakie możesz osiągnąć ćwicząc Pilates:

 • poprawia elastyczność ciała,
 • zwiększa siłę mięśni, w szczególności mięśni brzucha, dolnej części pleców, bioder i pośladków,
 • równoważy siłę mięśni po obu stronach ciała,
 • poprawia kontrolę mięśni pleców oraz kończyn,
 • wysmukla sylwetkę i „wyciąga” ciało,
 • poprawia stabilność kręgosłupa,
 • zwiększa świadomość swojego ciała,
 • uczy prawidłowego, pełnego oddechu,
 • poprawia koordynację ruchową i równowagę,
 • rozluźnia ramiona, kark i górną część pleców,
 • bezpieczna rehabilitacja kontuzji stawów i kręgosłupa,
 • pomaga w prewencji kontuzji układu kostnego i mięśni.

Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków – jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów i kręgosłupa, osób z nadwagą, ograniczającą możliwość aktywnych ćwiczeń oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli.