Marta Niewczas – O mnie

 

DSC_6921sDSC_6924bs

Wykształcenie

1993 – 1999 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Filia w Rzeszowie – Magister prawa

Praca magisterska – „Umowa międzynarodowa, jako źródło prawa międzynarodowego”

Studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą
Studia podyplomowe – wychowanie fizyczne
Studia podyplomowe – pedagogika
doktorat z nauk o kulturze fizycznej – AWF Poznań – Zamiejscowy Wydział w Gorzowie Wlk.
Ukończone szkolenia w Europejskiej Szkole Dyplomacji – „Protokół dyplomatyczny”
Instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego
Instruktor nowoczesnych form ruchu – fitness
Instruktor rekreacji sportowej.
Sędzia klasy krajowej w karate tradycyjnym.
Licencjonowany egzaminator Polskiego Związku Karate Tradycyjnego

Otrzymane nagrody

  1. Tytuł Człowieka Roku w dziedzinie sportu przyznana przez gazetę „Nowiny”.
  2. Tytuł najlepszego sportowca Polski południowo-wschodniej w 1998r.
  3. Nagroda „Młody Talent” przyznana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
  4. Laureatka plebiscytu na sportowca pięćdziesięciolecia.
  5. Laureatka nagrody miesięcznika „Pani” na 100 najpopularniejszych Polek.
  6. Medal „Za wybitne osiągnięcia sportowe” przyznany przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki.
  7. Laureatka Plebiscytu na 10 najlepszych karateków Polski przyznana przez Redakcję „Świata Karate”.
  8. II miejsce w Plebiscycie „Nowin” na Najlepszego Sportowca Polski Południowo-Wschodniej w roku 1999.
  9. I miejsce w Plebiscycie „Nowin” na 10 Najlepszych Sportowców Województwa Podkarpackiego 2000r.
  10. Laureatka plebiscytu na najlepszą zawodniczkę karate tradycyjnego w Polsce w kategorii kumite na rok 2000
  11. Laureatka Nagrody Miasta Rzeszowa w kategorii sport na rok 2000
  12. 3 miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca Podkarpacia 2001
  13. II miejsce w Plebiscycie „Nowin” na 10 Najlepszych Sportowców Województwa Podkarpackiego w 2001.
  14. I miejsce w Plebiscycie „Nowin” na 10 Najlepszych Sportowców Województwa Podkarpackiego w 2002.
  15. Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za osiągnięcia sportowe w 2003 roku.
  16. Puchar prezydenta Miasta Rzeszowa za zdobycie Pucharu Świata w 2003 roku.
  17. III miejsce w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Podkarpacia Gazety Codziennej Nowiny za rok 2003.
  18. Najlepszy zawodnik w konkurencji kumite 2004 i 2005 roku.
  19. Najlepszy zawodnik Polski w konkurencji kumite za rok 2006.
  20. Najlepsza zawodniczka kata w plebiscycie na najlepszego sportowca 2007 roku w Polskim Związku Karate Tradycyjnego
  21. Najlepsza zawodniczka kumite w plebiscycie na najlepszego sportowca 2008 roku w Polskim Związku Karate Tradycyjnego
  22. 10 miejsce w plebiscycie Gazety Codziennej Nowiny na sportowca pięćdziesięciolecia
  23. Laureat plebiscytu na najlepsze sportowca Podkarpacia 2010 r
  24. Najlepszy trener klubowy 2010 r w kategorii junior
  25. Laureat nagrody marszałka województwa podkarpackiego w kategorii sport
  26. Nagroda Polskiego Związku Karate Tradycyjnego -Najlepszy trener klubowy 2012 r
  27. Nagroda Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – Najlepszy egzaminator krajowy 2012 r
  28. Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca  dla trenerów za za wybitne osiągnięcia sportowe 2013r
  29. Nagroda dla najlepszego trenera klubowego w Polsce w kategorii młodzieżowiec 2014r.
  30. Nagroda Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia szkoleniowe w 2014 r.
  31. Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za prace szkoleniowa i osiągnięcia podopiecznych za 2014 r.
  32. Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca dla trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe 2014r.
  33. Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za prace szkoleniowa i osiągnięcia podopiecznych za 2015 r.
  34. Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca dla trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe 2015r.
  35. Nagroda Nowin – Lider Regionu w kategorii sport i zdrowie za nowatorskie metody szkolenia karate tradycyjnego 2015r.
  36. Nagroda Uniwersytetu Rzeszowskiego za godne reprezentowanie Klubu Uczelnianego AZS na arenach sportowych.
  37. Tytuł Ambasadora Karate Tradycyjnego na Świecie 2016r.

Wspomnienia:

Osiągnięcia Sportowe

Konkurencja
1993  
I miejsce w Pucharze Europy Rimini Włochy kumite
1994  
I miejsce w Turnieju Goodwill Karate w San Diego USA kumite
II miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów Zakopane kumite
I miejsce Mistrzostwa Europy Passau Niemcy kumite
III miejsce Puchar Świata Zakopane kumite
I miejsce Mistrzostwa Polski Piła kumite
III miejsce Mistrzostwa Świata Treviso Włochy enbu
1995  
II miejsce Mistrzostwa Europy Middletown Anglia enbu
III miejsce Mistrzostwa Europy w konkurencji Middltown Anglia fukugo
II miejsce Mistrzostwa Europy Middletown Anglia enbu
III miejsce Mistrzostwa Europy w konkurencji Middltown Anglia fukugo
I miejsce Turniej kwalifikacyjny do ME Belchatów kumite
I miejsce Turniej TOP TEN Poznań kumite
1996  
I miejsce w meczu międzypaństwowym Niemcy-Austria-Polska Pfarrkirchen Niemcy fukugo
I miejsce Mistrzostwa Europy Bukareszt Rumunia kumite
I miejsce Mistrzostwa Polski Łódź kumite
1997  
I miejsce Mistrzostwa Polski Warszawa kumite
I miejsce Mistrzostwa Europy Fudokan Hunedoara Rumunia kumite, fukugo
II miejsce Mistrzostwa Europy Davos Szwajcaria kumite
III miejsce Mistrzostwa Europy w konkurencji Davos Szwajcaria fukugo
1998  
I miejsce Mistrzostwa Polski kumite
II miejsce Mistrzostwa Europy Caorle Włochy kumite
I miejsce Mistrzostwa Świata Pruszków Polska fukugo
1999  
I miejsce w konkurencji Fukugo Mistrzostwa Europy Łódź Polska fukugo
II miejsce w konkurencji Kumite Mistrzostwa Europy Łódź kumite
2000  
III miejsce Mecz Polska-Ukraina Częstochowa fukugo
I miejsce Indywidualnych Mistrzostw Polski Warszawa fukugo, kumite
I miejsce Stylowych Mistrzostw Europy Fudokan Praga Czechy fukugo
III miejsce Turniej „Cidado de Amadora” Portugalia fukugo
I miejsce Puchar Nishiyamy Moskwa Rosja fukugo, kumite
III miejsce Mistrzostwa Europy Kijów fukugo
I miejsce Mistrzostwa Śwata – Bolonia Włochy 
III miejsce Mistrzostwa Świata – Bolonia Włochy
fukugo
kumite
2001  
Mistrzostwo Polski w konkurencji Częstochowa kumite, fukugo
Mistrzostwo Europy federacji Fudokan Lublin kumite
III miejsce w Stylowych Mistrzostwach Europy Fudokan Lublin fukugo
Mistrzostwo Europy Portugalia kumite
II miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Roztocza Zamość  
2002  
I miejsce Mistrzostwo Polski Częstochowa kumite
I miejsce Mistrzostwo Polski Częstochowa fukugo  
I miejsce Mistrzostwo Europy Portugalia kumite  
2002    
I miejsce Mistrzostwa Polski Warszawa fukugo  
II miejsce Mistrzostwa Polski Warszawa kumite  
III miejsce Mistrzostwa Europy Moskwa Rosja    
I miejsce Puchar Europy Łódź    
III miejsce Mistrzostwa Świata Belgrad Jugosławia kumite  
2003    
I miejsce Mistrzostwo Polski Puławy kumite, fukugo  
I miejsce Mistrzostwo Europy Litwa kumite  
I miejsce w Ogólnopolskiej Lidze Karate Tradycyjnego    
I miejsce Puchar Świata Warszawa    
2004    
I miejsce Mistrzostwa Polski Włocławek fukugo  
II miejsce Mistrzostwa Polski Włocławek    
I miejsce Mistrzostwa Europy Skopia Macedonia    
I miejsce w Ogólnopolskiej Lidze w Karate Tradycyjnym    
II miejsce na Mistrzostwach Świata w Davos Szwajcaria    
Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego postanowieniem z dnia 20 grudnia 2004 roku    
2005    
I miejsce Mistrzostwa Polski w Rzeszowie fukugo  
III miejsce Mistrzostwa Polski w Rzeszowie kumite  
Wygrana w trzech turniejach eliminacyjnych do Pucharu Świata – Warszawa, Lublin, Zamość    
I miejsce w Ogólnopolskiej Lidze karate tradycyjnego Niepołomice    
Puchar Świata w karate tradycyjnym Warszawa    
I miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca sztuk walki w Polsce w kategorii kumite za 2004 rok    
2006    
I miejsce Mistrzostwa Polski w Łodzi kumite  
I miejsce Mistrzostwa Polski w Łodzi fukugo  
I miejsce Mistrzostwa Europy w Rzeszów kumite  
Mistrzostwo Świata Saskatoon Kanada kumite  
Mistrzostwo Świata Saskatoon Kanada fukugo  
Puchar Europy Lublin    
2007    
Mistrzostwo Polski kata  
4 miejsce Mistrzostwa Europy Słowenia kata  
2008    
Mistrzostwo Polski Włocławek kogo kumite  
I miejsce Ogólnopolska Ligia w Karate Tradycyjnym – eliminacje do Pucharu Europy    
I miejsce Mistrzostwo Świata kumite Wilno Litwa    
II miejsce Puchar Europy Warszawa    
2009    
III miejsce I edycja Ogólnopolskiej Ligii Łodź  
I miejsce Mistrzostwo Polski kumite Lublin  
III miejsce Mistrzostwa Europy Włochy kogo – kumite  
2010  
I miejsce Mistrzostwa Polski Bydgoszcz, kogo – kumite  
III miejsce Mistrzostwa Polski Bydgoszcz fukugo  
I miejsce Ogólnopolska Liga w karate tradycyjnym  
I miejsce Puchar Europy Włocławek  
2011  
I miejsce Ogólnopolska liga w karate tradycyjnym – eliminacje do Pucharu Świata  
I miejsce Mistrzostwo Polski, kogo-kumite Wrocław  
III miejsce Mistrzostwa Polski fukugo Wrocław  
IV miejsce Puchar Świata Gdynia  
2012  
III miejsce w I turnieju eliminacyjnym do Pucharu Europy    
Srebrny medal Mistrzostwa Polski – Biłgoraj kumite  
Srebrny medal Mistrzostwa Polski – Biłgoraj kogo – kumite  
I miejsce Mistrzostwo Świata kumite Łódź https://www.youtube.com/watch?v=iqnlqjwbcZ8  .
II miejsce Mistrzostwo Świata, kogo kumite Łódź  

 

2016

III miejsce brązowy medal Mistrzostwa Polski  – Sopot                                                                                                                                             kogo kumite