Ćwiczenia Fitness – Marsz Trening/Pilates

Marsz Trening -Fitness

Poniedziałek: 19.30

Środa: 19.30

Prowadzący: Marta Niewczas

DSC_8581 DSC_8542

Marsz trening

Autorski trening Marty Niewczas.

Marsz Trening ma za zadanie wyszczuplić i wzmocnić całe ciało. To właśnie dlatego na taki trening decyduje się większość kobiet. Jego nieocenionym atutem jest fakt, że poprawia wytrzymałość, ujędrnia ciało i pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami. A wszystko to dzieje się podczas jednych zajęć przy super muzyce!

Polecany dla każdego!

PILATES

Wtorek: 19.30

Czwartek: 19.30

Prowadzący: Magdalena Łazarów

kubapabis -3228511565_1947859725288772_1537996046_n

Pilates – ćwiczenia dla każdego

Chcesz mieć szczuplejsze biodra? Chcesz się pozbyć tych upartych fałdek nad biodrami? Krzywisz się na widok swojego brzucha, wystającego po ostatniej ciąży? czy bolą cię plecy i stawy. Jeśli odpowiesz TAK na któreś z tych pytań program Pilates jest dla Ciebie!

 

Pilates jest przede wszystkim wzmacnianiem mięśni ciała ze szczególnym uwzględnieniem mięśni wewnętrznych tułowia. Jest to także technika ułożenia ciała w trakcie ćwiczeń, a jej celem jest nauczenia ćwiczących  świadomego ułożenia mięśni, które odpowiadają za stabilizację w trakcie wykonania konkretnego ruchu. Pilates wzmacnia słabe i zaniedbywane na zwykłych zajęciach mięśnie.

Amatorzy metody Pilatesa twierdzą, że ćwiczenie całego tułowia – od karku do części krzyżowej pleców, mięśni brzucha oraz miednicy – stabilizuje kręgosłup i wydłuża go, poprawia równowagę ciała i krążenie, wyszczupla talię, zapobiega bólom pleców. Sprawia też, że ciało staje się silne, ale nie nadmiernie umięśnione.

Ćwiczenia te zostały opracowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha Pilatesa, aby umożliwić kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowanie kondycji. Od tego momentu Metoda Pilatesa została zaadoptowana do użytku dla całego społeczeństwa.

Ten nieaerobowy system ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji i skupienia, polega bowiem na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięg. Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń możesz wysmuklić sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza, a chód lekki i pełen gracji.

Najważniejsze korzyści, jakie możesz osiągnąć ćwicząc Pilates:

 • poprawia elastyczność ciała,
 • zwiększa siłę mięśni, w szczególności mięśni brzucha, dolnej części pleców, bioder i pośladków,
 • równoważy siłę mięśni po obu stronach ciała,
 • poprawia kontrolę mięśni pleców oraz kończyn,
 • wysmukla sylwetkę i „wyciąga” ciało,
 • poprawia stabilność kręgosłupa,
 • zwiększa świadomość swojego ciała,
 • uczy prawidłowego, pełnego oddechu,
 • poprawia koordynację ruchową i równowagę,
 • rozluźnia ramiona, kark i górną część pleców,
 • bezpieczna rehabilitacja kontuzji stawów i kręgosłupa,
 • pomaga w prewencji kontuzji układu kostnego i mięśni.

Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków – jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów i kręgosłupa, osób z nadwagą, ograniczającą możliwość aktywnych ćwiczeń oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli.