MARTY NIEWCZAS


Autorski blog dr Marty Niewczas – Od początku pracy naukowej związana z Uniwersytetem Rzeszowskim,prawnik z wykształcenia, była Radna Rady Miasta Rzeszowa, 6- krotna Mistrzyni Świata w karate tradycyjnym, matka, żona

sty/10

3

Nie narzekajmy!

Na ulicy narzekamy, u przyjaciół narzekamy, w kolejce narzekamy. Generalnie mamy w naszym kraju taką potrzebę żeby narzekać. Najczęściej jednak narzekamy na naszą władzę i polityków. Krytykując naszych deputowanych tak naprawdę sami się krytykujemy, bo to dzięki naszym  wyborom oni rządzą w naszym kraju i w naszym regionie. Oczywiście mówimy, że to nie my wybraliśmy Piesiewicza, Leppera i Giertycha, że to inni wybrali….ale tych innych musiało być bardzo, bardzo dużo, że objęli władzę w naszym kraju. Najczęściej jednak narzekając zwalamy na kogoś  nasze niepowodzenia i frustracje. Prawdziwy polityk musi mieć tą zaletę, że mówi prawdę i robi to co mówi. My jednak boimy się prawdy i chcemy słuchać demagogów. Ostatnio ludzie zagłosowali na cuda i wybrali politykę miłości. Co im z tego wyszło? Nic! Z tego morał jest taki że w Polsce wybory wygrywa ten co więcej czaruje, opowiada i wprowadza nas w błąd, a nie ten co ma program, talent i chęci do pracy.

RSS Feed

2 komentarze for Nie narzekajmy!

wojtek | 06-01-2010 at 21:18

-a może to odwrócić. Politycy zawsze byli są i będą tacy sami. To my wyborcy musimy być na tyle wyedukowani, aby widzieć, który ściemnia bardzo a który trochę mniej.
– wolę politykę miłości niż politykę strachu, oszczerstw i zaciętych twarzy ( a innej opcji nie widzę)
– polityk i mówienie prawdy toż to plus i minus
– a na koniec to proponuję nie umieszczać w jednym worku senatora Piesiewicza i byłego vice premiera Leppera

krytyka inaczej | 16-01-2010 at 12:08

@Wojtek:
„a może to odwrócić…”
Z wyedukowanego i świadomego swych praw i obowiązków społeczeństwa wybierani będą wyedukowani i świadomi swoich obowiązków i praw politycy.
„polityk i mówienie prawdy”
raczej minus i plus patrząc na konstrukcję zdania ;), a na poważnie problemem polityki i rządzenia w ogóle jest konieczność godzenia niezliczonej ilości elementów. A wiadomo jak to jest z tą prawdą choćby Tisznerowska „moja prawda, twoja prawda…”

@Marta
Nie tylko w Polsce demagogia ma się dobrze.
Zresztą zasadniczo ludzie wolą żeby im było lepiej i wybierają tych którzy ich o tym że będzie lepiej przekonają. Jeśli więc politycy którzy przegrali, w całym długim procesie wyborów, nie otworzyli oczu społeczeństwa na kłamstwa i zaprawiony dziegciem miód z ust płynący sami też są sobie winni?!

Leave a comment!

<<

>>

Theme Design by devolux.org